PEHLİVAN HELVA » KurumsalAR-GE :

AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) kelimesi son zamanlarda sıkça kullanılmakla beraber herkes tarafından çok farklı yorumlanabilmektedir... Kimilerine göre AR-GE yeni bir ürün üretmekken, kimilerine göre salt bilimsel çalışmalar yapmaktır. Tanım olarak ise AR-GE, bilimsel ve teknik bilgi birikimini artırmak amacıyla, sistematik bir temele dayalı olarak yürütülen, yaratıcı çaba ve bu bilgi birikiminin yeni uygulamalarda kullanımıdır.

Pehlivan Helva´da Ar-Ge, ürün kartelamıza yeni lezzetler katmak için yoğun tempoda çalışan, gıda teknolojilerini ve standartlarını anbe an takip eden, Gıda Mühendisleri ve kimyagerlerden oluşan bir ekip tarafından yönetilmektedir. Firmamız yeni lezzetleri, güvenilir ve hijyenik koşullarla sofranıza sunabilmek için çalışmaktadır.

Pehlivan Helva, tüm mesaisini müşterilerine en tatlı lezzetleri, en ekonomik koşullarda sunabilmek için zaman mefhumu gözetmeksizin çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.


İHRACAT :

İhracat yapmak, dış pazarlara açılmak, ürünlerimizi ve firmanızı yabancı ülkelerde tanıtmak bir çok müessese için kuşkular duyulmasına sebep olabilir. Çünkü, sadece yerli piyasa koşullarında ticaret ile uğraşan müesseselerde, dış piyasaya açılmanın maddi ve personel masrafları fazla görebilmektedir. İç pazarda başarılı bir yönetici olmanıza rağmen, yurtdışı pazarlardaki bilinmezler ve farklı riskler konusunda endişeleriniz doğurabilir. Pehlivan Helva, yurt dışında geleneksel lezzetimizi tanıtmada üstlenmiş olduğu misyonu göz önüne alarak, ihracat hususunda yapılması gereken yatırımları eksiksiz bir şekilde tamamlamış, yurt dışında ürünlerimizi ve ülkemizi tanıtım noktasında üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirmektedir.

Yurt dışında, Orta Doğu ve balkan ülkeleri başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesine ihracatını devam ettiren Pehlivan Helva´nın, yakın tarih için belirlediği ihracat planlarının başında, bu tarihi lezzeti dünyanın her köşesine taşımaktır.

Pehlivan Helva yatırımlarının ve ihracat çalışmalarının çoğunluğunu kendi öz sermayesi ile yürütmektedir. Ülkemizin ihracat hizmetlerinde sağlamış olduğu imkanlar iyileştirildikçe, ülkemizdeki bir çok ürün ve hizmet yurtdışında en iyi şekilde pazarlanmaktadır. Firmamız görev ve sorumluluklarının bilincinde, sadece firmamızın ticari menfaatleri doğrultusunda değil, ülke menfaatleri, tanıtımı ve tarihi lezzetimiz olan helvaya gerekli özeni göstermektedir.


ÜRETİM :

Sosyal ve yaşamın temelinde bulunan bir olgu olarak insani ihtiyaçları karşılayacak mal ve hizmetleri elde etmek amacıyla gerçekleştirilen faaliyetler bütünü; yeni bir mal ya da hizmetin ortaya çıkmasını sağlayan etkinlikler toplamı. Bu bağlamda, toprağı ekmek suretiyle belirli birtakım ürünler yetiştirmeye tarımsal üretim; sanai birtakım girdiler kullanmak suretiyle, endüstriyel ürünler meydana getirmeye sanai üretim; zihin gücü ve emeği harcayarak entellektüel bir ürün ya da eser meydana getirmeye de zihinsel üretim adı verilir.

Pehlivan Helva üretim ekibi, tüm üretim kavramlarını özümsemiş, idari ve teknik kadrosuyla üretim değerlerinin önem ve ehemmiyetini kavramış, üzerlerine düşen görevleri eksiksiz yerine getiren, senkronize çalışan bir ekipten kurulmaktadır.

Üretimin ticari değeri olmasından ziyade, milli ve vicdani değeri de çok büyüktür. Üretim yapmak, üretici olmak, üretim safhalarında görev almak, hiçbir ticari değerle ölçülemeyecek değerde önemli olduğuna olan inancımız son derece müstesnadır. Ürettiğimiz tüm ürünlerin ilk aşamasından, son aşamasına kadar, tüm içtenliğiyle insanlığa böyle tatlı lezzetler sumak firmamız ve firmamızda görevli tüm personel için gurur kaynağıdır.