PEHLİVAN HELVA » Pehlivan Helva

Pehlivan Helva’nın kurucusu olan Cevat Pehlivan,

Tarihi bir lezzet olan, nice şenliklerin, sultan sofralarının, en güzel dosthane sohbetlerin yapıldığı toplantıların, güzide tatlısı olan helvayı, tüm damaklarda hoş bir seda bırakmasını amaç edinmiş, 35 yıllık tecrübesini bu sektöre adamış, helvacılık tarihine ismi altın harflerle kazınmış, bu lezzetin tüm insanlara ulaşmasındaki en önemli simalardan biri olmuştur.

Öz verili çalışmalarına, Koska Helva ortağı olarak başlayan değerli kurucumuz Cevat PEHLİVAN, 1991 yılında kendi adını verdiği Pehlivan Helva’yı kurmuştur. Hayatının son günlerine kadar, tüm bilgi, birikimini ve kazanımlarını Pehlivan Helva’ya adamış, lezzeti ve kaliteyi insanlara sunmaktan büyük haz almış, üretimini yaptığı tüm ürünlerde kaliteyi standart hale getirmiş, lezzet kavramını yeniden anlam kazandırmış, geçmişten günümüze yadigar kalan bu nadide lezzeti yeni nesile, helvanın geçmiş mazisine sadık kalarak aktarmıştır.

 
Sultanlara yaraşır bu nadide lezzete, sultanlara yakışır hizmetine 2008 yılında aramızdan ayrılarak veda etmiştir. Değerli büyüğümüz Cevat PEHLİVAN, aramızdan ayrılmadan önce görev ve sorumluluklarının bilincinde, bu tarihi lezzete gerekli hassasiyeti gösterebilecek evlatlar yetiştirmiş ve kendisi için çok aziz kabul ettiği mesleğini evlatlarına devretmiştir.
 
Görevi Cevat PEHLİVAN’dan, teslim alan evlatları, hem ata yadigarı bu lezzeti, hem baba yadigarı bu mesleği, günümüz koşullarında en hijyenik ve sağlıklı koşullarda evlerimize sunmaya devam etmişlerdir. Yönetim kurulumuz, Pehlivan Helva’nın kurulduğu günden bu güne, insanların sevinçlerinde ve üzüntülerinde geleneksel hale getirilmiş helvayı, ilk günkü lezzetinden hiç ayırmadan üretmeye devam etmiştir.
 
Pehlivan Helva olarak, bu tarihi lezzeti ülkemizde tüm sofralara en ekonomik koşullarda sunabilmeyi, ülke dışında da ülkemizi temsil noktasında üzerimize düşen vazifelerin bilincinde, Türk mutfağı lezzetini tüm insanlarla paylaşmaktan büyük onur duymaktayız. Pehlivan Helva, adına yaraşır lezzetlerine, zaman içerisinde yeni tatlar katmaya devam etmiş, reçeller, fındık ezmeleri ve kremaları, lokum gibi bayram şenliğindeki tatlarla ürün kartelasını günbe gün geliştirmiştir.
 
Gün boyu sofralarınızdan, öğünlerinizden eksik etmeyerek mutlu bir gün geçirmenizi sağlayacak lezzetlerimizden tatmaya sizleri davet ediyoruz. Mutlulukla, sağlıkla, güvenle tüketmeniz için….